Home  >> TCR Kick Off Doubles Tournament  >> Entrants

TCR Kick Off Doubles Tournament
Entrants by division
Men's 3.0 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Como,William
     Green,Daniel
May 30 2019 5:00PM M
M
Canandaigua,NY
Canandaigua,NY
 2.  Gingrich,Josh
     Colangelo,Anthony
May 31 2019 5:00PM M
M
West Henrietta,NY
Pittsford,NY
 3.  Gordon,Ken
     Arywitz,Jeffrey
May 31 2019 5:00PM M
M
Rochester,NY
Fairport,NY
 4.  Nelson,Richard
     Nelson,Zachary A
May 30 2019 5:00PM M
M
Pittsford,NY
Pittsford,NY
 5.  Sharza,John
     Susco,Michael C
May 31 2019 5:00PM M
M
Canandaigua,NY
Canan,NY
Men's 3.5 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Kociuba,Roman
     Martello,Frank
May 31 2019 6:30PM M
M
Rochester,NY
Rochester,NY
 2.  Mastin,Josh
     Mastin,Jeff
May 29 2019 8:00PM M
M
Seneca Falls,NY
Seneca Fall,NY
 3.  Nowicki,Matt
     Cusack,Christopher R
May 30 2019 8:00PM M
M
Rochester,NY
Waterloo,NY
 4.  Patterson,Patrick E
     Patterson Jr.,Patrick E
May 30 2019 8:00PM M
M
Victor,NY
Victor,NY
 5.  Sanelli,Christian
     Davis,Bill S
May 29 2019 8:00PM M
M
Rochester,NY
Rochester,NY
 6.  Sharza,John
     Susco,Michael C
May 29 2019 8:00PM M
M
Canandaigua,NY
Canan,NY
 7.  Spitz,Wayne E
     Nguyen,Tai
May 29 2019 8:00PM M
M
Webster,NY
Penfield,NY
Men's 4.0 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Allen,Thomas A
     Anderson,Ted
May 29 2019 5:00PM M
M
Spencerport,NY
Spencerport,NY
 2.  Askinazi,David
     Hanna,A Michael
May 29 2019 6:30PM M
M
Fairport,NY
Fairport,,NY
 3.  Brekovsky,Jim
     Masino,Michael J
May 30 2019 8:00PM M
M
Fairport,NY
Fairport,NY
 4.  Bupp,Michael J
     Stutzman,Benjamin
May 29 2019 5:00PM M
M
Pittsford,NY
Webster,NY
 5.  Chute,Richard R
     Maxin,Kim A
May 29 2019 8:00PM M
M
Victor,NY
Fairport,NY
 6.  Condello,Richard A
     Sales,Zoltan
May 29 2019 5:00PM M
M
Fariport,NY
Victor,NY
 7.  Dibble,Ronald W
     Whitenack,John
May 29 2019 6:30PM M
M
Walworth,NY
Fairport,NY
 8.  Gleason,Sean E
     Rabinowitz,Ken R
May 30 2019 6:30PM M
M
Mendon,NY
Pittsford,NY
 9.  Hamilton,Tim
     Acker,Bradley
May 30 2019 6:30PM M
M
Rochester,NY
Victor,NY
 10.  Hammerton,Scott
     Connelly,Jerry
May 30 2019 8:00PM M
M
Penfield, Ny,NY
Palo Alto,CA
 11.  Huh,Larry
     Stehler,Carl E
May 29 2019 5:00PM M
M
Fairport,NY
Pittsford,NY
 12.  Khishchenko,Misha
     Pastorella,Mark J
May 29 2019 6:30PM M
M
Pittsford,NY
Spencerport,NY
 13.  Kobyakov,Eugene
     Kobyakov,Kirill
May 30 2019 5:00PM M
M
Rochester,NY
Rochester,NY
 14.  Langley,Tj
     Langley,Bud
May 30 2019 8:00PM M
M
Pittsford,NY
Pittsford,NY
 15.  Miller,Tavi
     Marcano,Anthony S
May 29 2019 5:00PM M
M
Victor,NY
Farmington,NY
 16.  Miller,Zachary J
     Wyman,Peter A
May 30 2019 8:00PM M
M
Springwater,NY
Rochester,NY
 17.  Mosher,Brian
     McGrain,Austin M
May 29 2019 5:00PM M
M
Pittsford,NY
Pittsford,NY
 18.  Mountain,Eric
     Mountain,Ted
May 29 2019 8:00PM M
M
Fairport,NY
Fairport,NY
 19.  Patterson,Patrick E
     Howland,Keith
May 29 2019 6:30PM M
M
Victor,NY
Pittsford,NY
 20.  R,Amit
     Mody,Anand
May 29 2019 8:00PM M
M
Pittsford,NY
Pittsford,NY
 21.  Rubens,Robert
     Spencer,Will
May 29 2019 8:00PM M
M
Fairport,NY
Webster,NY
 22.  Sarkis,Greg
     McGrain,Craig
May 30 2019 5:00PM M
M
Mendon,NY
Mendon,NY
 23.  Valenti Jr,Anthony J
     Valenti Sr,Anthony J
May 30 2019 6:30PM M
M
Victor,NY
Victor,NY
Men's 4.5 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Acker,Bradley
     True,Stephen
May 29 2019 5:00PM M
M
Victor,NY
Pittsford,NY
 2.  Fregoe,Duane E
     Waida,Paul
May 29 2019 5:00PM M
M
Rochester,NY
Pittsford,NY
 3.  Garrison,David
     Ciccone,Jeffrey
May 29 2019 5:00PM M
M
Rochester,NY
Fairport,NY
 4.  Hamilton,Tim
     Gleason,Josh
May 29 2019 5:00PM M
M
Rochester,NY
Webster,NY
 5.  Kernan,Trey
     Allen,Nate
May 29 2019 5:00PM M
M
Penfield,NY
Macedon,NY
 6.  Martin,Bill M
     Canfield,Bruce D
May 29 2019 5:00PM M
M
Pittsford,NY
Macedon,NY
 7.  Psaila,Steve
     Sherwood,Bob G
May 29 2019 5:00PM M
M
Fairport,NY
Pittsford,NY
 8.  Valenti Jr,Anthony J
     Cooper,James
May 29 2019 5:00PM M
M
Victor,NY
Rochester,NY
Mixed 3.0 Doubles  
Name Start time Gender City
Mixed 3.5 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Cusack,Megan A
     Cusack,Christopher R
May 31 2019 8:00PM F
M
Waterloo,NY
Waterloo,NY
 2.  Downs,Cathy
     Downs,Jake
May 30 2019 6:30PM F
M
Rochester,NY
Rochester,NY
 3.  Patterson Jr.,Patrick E
     Patterson,Kimberly J
May 30 2019 6:30PM M
F
Victor,NY
Victor,NY
 4.  Samuels,Eric
     Samuels,Jennifer
May 31 2019 8:00PM M
F
Rochester,NY
Farmington,NY
 5.  Wyman,Peter A
     Pappalardo-Minges,Fauna M
May 31 2019 8:00PM M
F
Rochester,NY
Fairport,NY
Mixed 4.0 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Aquino,Lisa A
     Condello,Richard A
May 30 2019 5:00PM F
M
Fairport,NY
Fariport,NY
 2.  Brekovsky,Jim
     Brekovsky,Sue
May 30 2019 6:30PM M
F
Fairport,NY
Fairport,NY
 3.  Hall,Allan
     Bond,Laura
May 30 2019 5:00PM M
F
Macedon,NY
Honeoye Falls,NY
 4.  Kobyakov,Eugene
     Harvey,Tonya
May 29 2019 8:30PM M
F
Rochester,NY
Victor,NY
 5.  Martin,Bill M
     Schuber,Elizabeth M
May 30 2019 5:00PM M
F
Pittsford,NY
Webster,NY
 6.  Masino,Kathy
     Masino,Michael J
May 30 2019 5:00PM F
M
Fairport,NY
Fairport,NY
 7.  Miller,Zachary J
     Ficarella,Nancy E
May 30 2019 5:00PM M
F
Springwater,NY
Churchville,NY
 8.  Seaver,Kristi J
     Seaver,Scott
May 29 2019 8:30PM F
M
Fairport,NY
Fairport,NY
 9.  Stehler,Carl E
     Stehler,Samantha
May 30 2019 5:00PM M
F
Pittsford,NY
Pittsford,NY
Mixed 4.5 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Aquino,Joseph
     Bommele,Lynne
Jun 3 2019 4:00PM M
F
Fairport,NY
Fairport,NY
 2.  Hogan,Caitlin H
     Miller,Tavi
Jun 3 2019 4:00PM F
M
Rochester,NY
Victor,NY
Women's 3.0 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Cusack,Megan A
     Tuccio,Lisa M
May 31 2019 6:30PM F
F
Waterloo,NY
Rochester,NY
 2.  Scott,Judy
     Pedulla,Kathleen
May 31 2019 6:30PM F
F
Victor,NY
Canandaigua,NY
 3.  Werner,Ann B
     McGee,Roseann M
Jun 1 2019 1:00PM F
F
Fairport,NY
Estero,FL
Women's 3.5 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Downs,Cathy
     Harvey,Tonya
May 31 2019 5:00PM F
F
Rochester,NY
Victor,NY
 2.  Huber,Traci
     McDermott,Beth
May 31 2019 5:00PM F
F
Rochester,NY
Rochester,NY
 3.  Patterson,Kimberly J
     Pappalardo-Minges,Fauna M
May 31 2019 5:00PM F
F
Victor,NY
Fairport,NY
 4.  Simmonds,Annie
     Anderson,Rebecca R
May 31 2019 5:00PM F
F
Brockport,NY
Rochester,NY
Women's 4.0 Doubles     Draw
Name Start time Gender City
 1.  Barrett,Joan M
     Verrone,Carrie
May 29 2019 6:30PM F
F
Pittsford,NY
Fairport,NY
 2.  Bigby,Rachel
     Saffran,Laurie A
May 29 2019 6:30PM F
F
Fairport,NY
Webster,NY
 3.  Bils,Carolyn A
     Kist,Lisa M
May 29 2019 6:30PM F
F
Rochester,NY
Pittsford,NY
 4.  Bond,Laura
     Schuber,Elizabeth M
May 29 2019 4:00PM F
F
Honeoye Falls,NY
Webster,NY
 5.  Brekovsky,Sue
     Bommele,Lynne
May 30 2019 5:00PM F
F
Fairport,NY
Fairport,NY
 6.  Ernst,Brie-Rychel
     Montgomery,Faith
May 29 2019 8:00PM F
F
Rochester,NY
Rochester,NY
 7.  Fairchild,Mary Beth
     Ficarella,Nancy E
May 29 2019 8:00PM F
F
Fairport,NY
Churchville,NY
 8.  Hobert,Amy L
     Seaver,Kristi J
May 29 2019 4:00PM F
F
Pittsford,NY
Fairport,NY
 9.  Verstraete,Elaine
     Aquino,Lisa A
May 29 2019 6:30PM F
F
Middlesex,NY
Fairport,NY
Total Active Entrants: 150
Total Inactive Entrants: 0

Have a software question?

League questions should be directed to your league.

510-748-7373 | flex@norcal.usta.com